آمار مبتلایان به ویروس جهش یافته كرونا در آلمان رو به افزایش است

آمار مبتلایان به ویروس جهش یافته كرونا در آلمان رو به افزایش است

برمبنای آخرین آزمایش های انجام شده توسط موسسه روبرت کخ آلمان، میزان مبتلاشدن به ویروس جهش یافته کرونا در این کشور رو به افزایش است و بتازگی 12 درصد کسانی که مورد آزمایش قرار گرفته اند به ویروس جهش یافته آلوده بوده اند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، موسسه روبرت کخ آلمان تعدادی از داده های مبتلایان به کرونا را که مشکوک به مبتلاشدن به ویروس جهش یافته موسوم به B.۱.۱.۷ بودند، مورد آزمایش قرار داده است. این بررسی نشان داده که تعداد کسانی که به ویروس جهش یافته کرونا مبتلا هستند دو برابر شده است.
در آخرین هفته ماه ژانویه تنها پنج درصد مبتلایان آزمایش شده به گونه جهش یافته ویروس کرونا آلوده بودند ولی در هفته اول فوریه این رقم به ۱۲ درصد رسید.
هرچند موسسه روبرت کخ گفته امکان این که این داده ها درست و دقیق نباشند، وجود دارد چونکه تمامی آزمایشگاه ها در سراسر آلمان در این بررسی مشارکت نکردند. علاوه بر این تنها نتایج تست کرونائی که مشکوک به ویروس جهش یافته بودند مورد بررسی قرار گرفتند. در نتیجه تعداد مبتلایان به ویروس جهش یافته کرونا که در این بررسی ها اعلام شده می تواند بیشتر از رقم واقعی باشد.
به گزارش دویچه وله، در هفته های گذشته ویروس جهش یافته کرونا در شهرهای مختلفی گسترش پیدا کرد. دو ویروس جهش یافته کرونا قدرت سرایت بیشتری از نوع قدیمی این ویروس دارند و در نتیجه می توانند سریعتر پخش شوند. بعنوان مثال دانمارک اعلام نموده که تا اوایل ماه مارس (ماه آینده میلادی) ۸۰ درصد مبتلایان جدید کرونا با ویروس B.۱.۱.۷ به بیماری کووید ۱۹ مبتلا می شوند.
گزارش ها حاکیست در آلمان تا حالا بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به کرونا مبتلا و بیش از ۶۴ هزار نفر نیز قربانی این بیماری شده اند.1399/11/24
18:31:41
0.0 / 5
1212
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد