مطالعه جدید نشان می دهد؛

ایمنی بدن در مقابل كروناویروس حداقل تا 8 ماه دوام دارد

ایمنی بدن در مقابل كروناویروس حداقل تا 8 ماه دوام دارد

سلامت باشی: یک مطالعه جدید نشان میدهد بیشتر افرادی که از عفونت کووید19 بهبود می یابند حافظه ایمنی شان برای پیش گیری از مبتلاشدن مجدد به عفونت حفظ می شود.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، تحقیقات جدید پژوهشگران مؤسسه لاجولا کالیفرنیا نشان داده است که افرادی که از کووید ۱۹ بهبود یافته اند ممکنست به مدت ۸ ماه یا بیشتر نسبت به کروناویروس مصونیت داشته باشند.
وجود این حافظه طولانی مدت سیستم ایمنی است که به سیستم ایمنی بدن اجازه می دهد در مقابله با ویروس فعال بماند.
با این وجود، به سبب تفاوت در حافظه ایمنی فردی، همه افرادی که از کووید ۱۹ بهبود یافته اند دارای ایمنی طولانی مدت در مقابل ویروس نخواهند بود.
محققان در این مطالعه، تمام چهار سیستم ایمنی انطباقی که در مقابل برخی عفونت ها نقش حفاظتی دارند را در افراد بهبودیافته از کووید ۱۹ مورد بررسی قرار دادند.
بین ۵ تا ۸ ماه بعد از شروع علایم بیماری کووید ۱۹، سیستم ایمنی انطباقی حدود ۹۵ درصد از این افراد، حداقل در سه شاخه آن، حافظه در مقابله با عفونت را حفظ کردند.
پروفسور «آلساندرو ست»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «داده های ما حاکی از آنست که واکنش سیستم ایمنی طولانی مدت است. البته واکنش ایمنی با گذشت زمان تا حدودی کاهش پیدا می کند که طبیعی است.»
محققان در این مطالعه، ۲۵۴ نمونه خون از ۱۸۸ فردی را که از کووید ۱۹ بهبود یافته بودند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. از این تعداد ۴۳ نمونه حداقل ۶ ماه بعد از عفونت گرفته شده بود.
آنها دریافتند که سطح آنتی بادی های مورد هدف برای پروتئین سنبله، که ویروس از آن برای ورود به سلول های میزبان خود استفاده می نماید، حداقل برای مدت ۶ ماه ثابت می مانند.


منبع:

1399/10/30
10:59:01
0.0 / 5
1237
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد