ژانویه مرگبارترین ماه كرونائی در آمریكا

ژانویه مرگبارترین ماه كرونائی در آمریكا

به گزارش سلامت باشی مقامات آمریکایی اعلام کردند: با تداوم روند فعلی موارد مبتلاشدن و فوتیهای کروناویروس ژانویه مرگبارترین ماه در مدت همه گیری بیماری کووید-19 خواهد بود.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، آمارهای جمع آوری شده در ایالات متحده حاکی از آنست که موارد جدید ابتلا، بستری و مرگ ناشی از بیماری کووید-19 روند افزایشی خودرا دارد و بگفته رئیس دانشکده سلامت عمومی دانشگاه براون وضع موجود در کشور وخیم است.
وی اظهار داشت: میدانیم که چگونه میتوان روند شیوع بیماری را کند ساخت. لازم است استفاده از ماسک الزامی شود، مردم در خانه بمانند و از برگزاری تجمعات و دورهمیها اجتناب کنند.
هرچند مقامات آمریکایی اظهار داشتند: خیلی از مردم در تعطیلات سال نو میلادی خلاف این دستورالعملها رفتار کردند و با دوستان و اعضای خانواده در مهمانیها شرکت کردند. حالا میتوان پیامد این رفتار را در افزایش آمار بستریهای بیمارستانی مشاهده کرد.
به گزارش سلامت باشی به نقل از شبکه خبری سی ان ان، آمارهای دانشگاه جانز هاپکینز نشان میدهد در 10 روز نخست سال 2021 بیش از 27 هزار مورد فوت ناشی از بیماری کووید-19 در آمریکا گزارش شده است. در این شرایط میتوان پیش بینی نمود در ماه ژانویه نسبت به ماه های گذشته تعداد بیشتری بر اثر مبتلاشدن به این بیماری فوت خواهند کرد. در ماه دسامبر 77 هزار و 431 نفر بر اثر مبتلاشدن به کووید-19 جان خودرا از دست دادند که بالاترین آمار بوده است.
منبع:

1399/10/22
15:00:32
0.0 / 5
1186
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد