پیشنهاد رئیس ستاد مقابله با كرونای تهران برای مطالعه

پیشنهاد رئیس ستاد مقابله با كرونای تهران برای مطالعه

به گزارش سلامت باشی علیرضا زالی با معرفی کتاب «اقتصاد خوب برای دوران سخت» برای مطالعه اظهار داشت: این کتاب راهکارهای اقتصادی در جهان برای عبور از مشکلات بزرگ اقتصادی و اجتماعی را مطرح می کند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با پیوستن به پویش «کتابخوانی ملی» اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم که در یک پویش اجتماعی برای ترویج کتابخوانی که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حال انجام می باشد حضور پیدا کرده ام.
او افزود: ایران در زمینه های فرهنگی پیشینه تاریخی درخشانی دارد اما سرانه مطالعه کتاب به خصوص در چند سال گذشته رشد مطلوبی نداشته است. این در شرایطی است که برای ارتقای فرهنگی باید ترویج فرایند کتابخوانی در عرصه ملی رشد پیدا کند. از همین رو پویش «کتابخوانی ملی» را باید به فال نیک گرفت، چونکه با تحقق این پویش شاهد افزایش و رشد کیفی و کمی سرانه مطالعه کتاب خواهیم بود.
زالی سپس بیان نمود: امروزه سطح سواد بعنوان یکی از شاخصهای توسعه انسانی در سطح جهان مطرح است. ازاین رو بالا رفتن سطح سواد که بخشی از آن در ارتباط با ارتقای جایگاه کتابخوانی صورت می پذیرد، می تواند نقش ممتازی در ارتقای توسعه انسانی در سطح بین المللی داشته باشد.
فرمانده عملیات مدیریت ویروس کرونا در تهران اظهار داشت: به علت شیوع کرونا و محدودیت تردد در محیط های اجتماعی، تعداد زیادی از هموطنان در منزل قرنطینه هستند که برای پر کردن بخشی از اوقات فراغت خود می توانند کتاب بخوانند و به اعتقاد من این شرایط زمانی فرصت تاریخی برای بالا بردن سرانه مطالعه و ترویج کتابخوانی است. این فرصت بخصوص برای فرزندان که در کنار والدین خود وقت بیشتری را می گذرانند مفید می باشد. ضمن این که امروزه متناسب با علاقه هر ایرانی، کتاب های خوبی وجود دارد.
این جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات اظهار نمود: بنده با وجود درگیری های فراوان در فرایند مقابله با کرونا و پیچیدگی هایی گوناگونی که در این روزگار دارم، همواره کوشیده ام مطالعه داشته باشم و ارتباطم با کتاب قطع نشود. در این ایام بیشتر کتاب هایی که مطالعه می کنم کتاب های تخصصی در رشته پزشکی است و این فرصت بوجود آمده تا به کتاب های در رابطه با بیماری کرونا در عرصه جهانی هم دسترسی پیدا کنم.
او اضافه کرد: در این پویش کتاب «اقتصاد خوب در دوران سخت» نوشته دو نویسنده به نامهای آبیجیت وی بانرجی و استر دوفلو را معرفی می کنم که با این کتاب برنده نوبل اقتصادی شدند. این کتاب را با همراهی دوست خوبم حمید سوری که از محققان دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی است ترجمه کرده ام و به اعتقاد من این کتاب راهکارهای اقتصادی در جهان برای عبور از مشکلات بزرگ اقتصادی و اجتماعی را مطرح می کند. همینطور بخشی از این کتاب دارای چاره هایی برای فقرزدایی برای کشورهای در حال پیشرفت است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همینطور خاطرنشان کرد: یکی از مباحثی که امروزه در سطح جهانی مورد توجه است بحث مهاجرت است و شاهد سیر فزاینده مهاجرت در دنیا هستیم. یکی از بخش های این کتاب درباره مهاجرت و چالش های اقتصادی می باشد. با عنایت به این که آبیجیت وی بانرجی یکی از نویسندگان کتاب از اتباع هندی و آمریکایی است و به مسائل شرق و خاورمیانه اشراف دارد نگارش این کتاب را بر مبنای تحقیقات در این حوزه به رشته تحریر درآورده است.
او در انتها اظهار داشت: برای رعایت اخلاق حرفه ای با نویسندگان کتاب «اقتصاد خوب برای دوران سخت» ارتباط برقرار کردیم و اجازه ترجمه این کتاب را گرفتیم که خوشبختانه استقبال کردند. در نهایت فکر می کنم مطالعه این کتاب در شرایط سخت اقتصادی کشور خالی از لطف نباشد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/10/08
23:59:15
5.0 / 5
1510
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد