معاون درمان وزیر بهداشت:

تجهیز ۲بیمارستان بروجرد

تجهیز ۲بیمارستان بروجرد

به گزارش سلامت باشی معاون درمان وزیر بهداشت از توسعه و تجهیز 2 بیمارستان فرسوده شهید چمران و امام خمینی(ره) بروجرد آگاهی داد و اظهار داشت: آمادگی صدور موافقت اصولی برای ساخت یک بیمارستان جدید را داریم.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، قاسم جان بابایی شامگاه چهارشنبه در حاشیه سفر به بروجرد و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه افتخار داشتیم امروز به دعوت نمایندگان مردم بروجرد در مجلس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خدمت مردم برسیم، گفت: در اوج کرونا هم یک بازدید از بروجرد داشتم، کادر پزشکی و پرستاران ما بسیار عالی تلاش کردند و توانستند بزرگترین بیمارستان شهرستان را زیر بار کرونا ببرند تا مردم نگرانی نداشته باشند.
وی اشاره کرد: کادر درمانی توانستند پیک بزرگ را مدیریت کنند و الان هم با همت مردم و مسئولان شهرستان روند ابتلاء به کرونا رو به کاهش است و تعداد بیماران کمتر شده است.
معاون درمان وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه امیدواریم همچنان پروتکل ها رعایت شود، تجمعات نباشد، مردم مهمانی خانوادگی نداشته باشند و ترددهای غیر ضروری را حذف نمایند تا هم شرایط کسب وکار فراهم گردد و هم شرایط قرمز نباشد، اضافه کرد: امیدواریم اصلی ترین هدف ما که کاهش مرگ و میر است محقق شده و به نقطه صفر برسد.
جان بابایی با اشاره به اینکه در نشست با مسئولان شهرستان بروجرد چند تصمیم گیری داشتیم، گفت: اورژانس بیمارستان چمران باید توسعه و بازسازی شود، به زودی تجهیزاتی می دهیم که آی سی یو این بیمارستان راه اندازی شود.
وی تصریح کرد: دستگاه های بخش ان آی سی یو بیمارستان شهید چمران بروجرد هم فرسوده است که ان شاالله از نظر تجهیزات بازسازی می شود، یک مقداری تجهیزات اتاق عمل هم نیاز است که تامین آن در برنامه است.
معاون درمان وزیر بهداشت با اعلان اینکه بیمارستان امام خمینی شهرستان بروجرد هم مسائلی دارد، همچون بحث توسعه بیمارستان که پایه آن خیرین هستند و دانشگاه هم مشارکت دارد تا این کار خیر ادامه یابد، اشاره کرد: توسعه اورژانس این بیمارستان اتفاق می افتد که ان شاالله فضای بیشتری برای خدمات قلب و عروق بیمارستان فراهم باشد.
جان بابایی همین طور از تامین سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی بروجرد آگاهی داد و اظهار داشت: بیمارستان های امام خمینی و شهید چمران فرسوده می باشند، آمادگی داریم موافقت اصولی بدهیم برای ساخت یک بیمارستان جدید ولی خوب لازمه این امر آنست که سازمان برنامه و بودجه با پیگیری نمایندگان بروجرد ردیف اعتباری باز کند تا بیمارستان جدید راه اندازی شود و بخش های دو بیمارستان فرسوده مذکور به این بیمارستان منتقل و شأن مردم حفظ شود.
وی افزود: خجالت می کشم از دو بیمارستانی که به هر حال در شأن و منزلت مردم نیستند، بااینکه تلاش زیادی شده و بازسازی ها و تامین تجهیزاتی در آنها شده اما بنا قدیمی است.
معاون درمان وزیر بهداشت اشاره کرد: در ادامه بازدیدهایی از مراکز دیگر داریم و تجهیزات مورد نیاز مراکز بهداشت را برای تامین بررسی می نماییم.


منبع:

1399/09/14
12:30:13
5.0 / 5
1248
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد