رییس ستاد كرونا تهران عنوان كرد

اخطار نسبت به بازگشایی های شتابزده و شیوع مجدد كرونا

اخطار نسبت به بازگشایی های شتابزده و شیوع مجدد كرونا

به گزارش سلامت باشی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری كرونا در پایتخت اظهار داشت: تهران گرانیگاه كنترل بیماری كووید ۱۹ است و كنترل این بیماری در كشور بدون مهار و پیشگیری از طغیان آن در تهران امكان پذیر نیست.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی ضمن اشاره به ساختار ستاد فرماندهی عملیات مدیریت کرونای پایتخت به ارائه گزارشی درمورد وضعیت بیماری کرونا در تهران و آمار مبتلایان و بستری شدگان پرداخت و اظهار داشت: خوشبختانه آمار حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است.
وی ادامه داد: شرایط تهران هنوز شکننده و ناپایدار است وبازگشایی های شتابزده می تواند سبب افزایش شیوع بیماری و تکرار تجربه تلخ اردیبهشت ماه شود.
دکتر زالی عدم فاصله گذاری اجتماعی و حمل و نقل عمومی را دو عامل خطر مهم در افزایش شیوع و انتقال کووید ۱۹ برشمرد و خاطرنشان کرد: فضاهای مسقف و بدون تهویه مناسب با حضور بیشتر از ۱۵ نفر همچون کانون های خطر بیماری محسوب می شوند.
وی بعنوان یکی از مداخلات مهمی که هرچه زودتر باید انجام پذیرد به افزایش ناوگان اتوبوسرانی و واگن های مترو اشاره نمود که می تواند به صورت قابل ملاحظه ای میزان سرایت بیماری را کم کند.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری در پایتخت در ادامه اظهار داشت: از شنبه شرایط تهران بعنوان شهر نارنجی تلقی می شود اما باید توجه داشت که بعضی از محدودیت ها مثل حضور حداکثر ۵۰ درصد کارکنان، تعطیلی برخی مشاغل گروه سه و چهارم، عدم اجرای مراسم و برنامه های تجمعی آیینی کماکان پابرجا می باشد.
ایشان در ادامه بر ضرورت اجرای برنامه های راهبردی برای کنترل بیماری نظیر عدم حضور افراد در مجامع غیرضروری، ارائه خدمات مدنی و شهری به صورت الکترونیکی تصریح کرد و خاطرنشان کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی در تهران به منظور شناسایی و ردیابی سریع بیماری، درمان سریع تر و قرنطینه سازی و ایزولاسیون اولیه و هوشمند انجام می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر زالی در ادامه خواهان رفع چالش های استان تهران در حوزه زیرساخت های بهداشتی و درمانی شد و ابراز امیدواری کرد تا آخر سال شاهد افزایش بیشتر از ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی برای درمان بیماران و همینطور تکمیل و فعال سازی بخشی از ۲۷۰ پروژه بهداشتی مغفول مانده در تهران برای ارتقای ارائه خدمات بهداشتی باشیم.
منبع:

1399/09/13
13:25:34
5.0 / 5
1478
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد