یك مقام مسئول:

سهمیه مواد اولیه ۲۵ تولیدكننده خاطی ماسك قطع شد

سهمیه مواد اولیه ۲۵ تولیدكننده خاطی ماسك قطع شد

یك مقام مسئول با اشاره به اینكه ظرفیت تولید روزانه ۲۱ میلیون ماسك را داریم، اظهار داشت: سهمیه مواد اولیه ۲۵ واحد خاطی تولیدكننده ماسك قطع شد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از وزارت صمت، اسماعیل مهدی پور تصریح کرد: ظرفیت تولید مواد اولیه ماسک امروز بگونه ای است که می تواند تولید روزانه ۲۱ میلیون ماسک شامل صنعتی، صنفی و کارگاهی را در کشور پوشش دهد.
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولید کنندگان اظهار داشت: از آغاز شهریورماه سالجاری مسئولیت ستاد لجستیکی کرونا به سازمان حمایت واگذار شده است.
وی اضافه کرد: سازمان حمایت بعد از واگذاری این مسئولیت نشستی با سازمان غذا و دارو به نمایندگی از وزارت بهداشت برگزار کرد و از سازمان مزبور خواست نیاز مراکز درمانی و داروخانه ها به ماسک و همچنین واحدهای منتخب واجد شرایط تولیدکننده ماسک را اعلام تا متناسب با نیاز برای تأمین مواد اولیه واحدها برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
مهدی پور خاطرنشان کرد: طبق اعلام سازمان غذا و دارو نیاز مراکز درمانی و داروخانه ها در روز چهار میلیون ماسک است.
وی افزود: لیست واحدهای منتخب به شرکت های تأمین کننده مواد اولیه ارسال شده تا بر مبنای اولویت مواد اولیه در اختیار آنها قرار گیرد.
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولید کنندگان اظهار داشت: متناسب با تولیدات هر یک از این شرکت ها مواد اولیه مورد احتیاج به صورت روزانه در اختیار قرار می گیرد و اطلاعات آنان هم در سامانه جامع تجارت ثبت می شود.
وی اضافه کرد: هر کدام از شرکت های تولیدکننده اگر متناسب با مواد اولیه دریافت شده، ماسک تولید نکنند و یا آنرا به دانشگاه های علوم پزشکی تحویل ندهند سهمیه متعلق به آنان قطع و پرونده آنها به مراکز قضایی ارسال می شود البته از طرفی واحدهای دیگر جایگزین واحدهای خاطی خواهند شد.
مهدی پور بیان داشت: تابحال سهمیه ۲۵ واحد خاطی قطع و به مراجع قضایی معرفی شده اند.
وی افزود: اطلاعات واحدهای تولید کننده پارچه و ماسک در سامانه تجارت ثبت تا امکان رصد و پایش وجود داشته باشد.
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولید کنندگان یادآورشد: مسئولیت زنجیره توزیع ماسک با سازمان غذا و دارو است.

1399/07/23
13:38:39
5.0 / 5
1417
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد