رییس سازمان غذا و دارو اعلام كرد

آغاز نظارت الكترونیكی بر داروخانه ها

آغاز نظارت الكترونیكی بر داروخانه ها

رئیس سازمان غذا و دارو با اعلان اینكه حوزه دارو، غذا و تجهیزات پزشكی نوك پیكان تحریم های ظالمانه دشمنان است، اظهار داشت: ما در حوزه كرونا در تامین اقلام مورد نیاز از انواع و اقسام داروها گرفته تا كیت، ونتیلاتور و... باید پاسخگوی مردم باشیم.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا شانه ساز در نشست خبری رونمایی از سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو، اظهار داشت: ما از سال ها پیش در صدد استانداردسازی بازرسی ها و نظارت ها و پایش های واحدهای تحت پوشش مان بودیم و در تلاش بودیم از اعمال سلیقه و نظرات شخصی جلوگیری نماییم و همه نظارت ها به نحوی باشد که بتواند نظارت را در اقصی نقاط کشور با یک نگاه و رویکرد ارتقاء دهد.
وی ادامه داد: بحث ضرورت ثبت و ضبط و ماندگاری نتایج حاصل از بازرسی ها از دغدغه ها و نگرانی هایمان بود که همیشه در سازمان غذا و دارو وجود دارد. به هر حال حوزه کاری ما حوزه سلامت است و از نظر اهمیت و حساسیتی که دارد، بیش از سایر ارگان ها که ممکنست فقط مباحث اقتصادی یا صرف تامین را مدنظر داشته باشند، وجود دارد، اما در حوزه سلامت مباحث جدی تر باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: روند نظارت الکترونیکی بر داروخانه ها که در چند دانشگاه علوم پزشکی پایلوت می شود، به خوبی شروع شده است. اما باید تا زمان رسیدن این برنامه به نقطه ایده آل، تلاش ها و کارهای جدی انجام دهیم. درخواست داریم که معاونین غذا و دارو با جدیت کامل نظارت را انجام دهند و این روند را از اولویت های اصلی شان قرار دهند.
وی اشاره کرد: به هر حال حالا در وضعیت و مشکلات خاصی قرار گرفتیم و حوزه دارو، غذا و تجهیزات پزشکی نوک پیکان تحریم های ظالمانه دشمنان است و بیشترین تلاش دشمنان این است که ما در تامین این اقلام گرفتار چالش شویم. معاونین غذا و دارو در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، خط مقدم پاسخگویی به این موارد هستید و حوزه های دارو و تجهیزات از دغدغه های جدی معاونین است.
شانه ساز افزود: ما در حوزه کرونا در تامین اقلام مورد نیاز از انواع و اقسام داروها گرفته تا کیت، ونتیلاتور و... باید پاسخگوی مردم باشیم. البته دوستان وزارت صمت هم در کنار ما هستند.
رئیس سازمان غذا و دارو با اعلان اینکه در نظارت ها باید امکان مستندسازی را فراهم نماییم و مستندات در پرونده وجود داشته باشند، اظهار داشت: بطوریکه با تغییرات در رده های مدیریتی گرفتار چالش نشویم و از اعمال نظرهای سلیقه ای کارشناسی که مانع جهش و رونق تولید شود، باید پرهیز نماییم. این سامانه را که بعنوان یکی از اقدامات اساسی در زمینه توسعه سامانه TTAC است، به فال نیک می گیرم و شاهد پیشرفت و گام مهمی در زمینه تحقق سامانه TTAC هستیم.
شانه ساز اشاره کرد: مسئولان عالی رتبه کشور به دنبال اجرای سامانه تیتک هستند و دستورات تاکیدی در حوزه تحقق دولت الکترونیک داده اند؛ چونکه سازمان غدا و دارو در حیطه پر اهمیتی فعالیت می کند و چالش در هر کدام از اقلام سلامت محور می تواند جمعیت خیلی از هموطنان را گرفتار مشکل کند.
وی با اعلان اینکه در شرایطی که کرونا باردیگر خوی وحشیانه خودرا نشان می دهد، باید با دقت بیشتری نظارت و عمل نماییم، اظهار داشت: داروخانه ها مهمترین محل برای تامین اقلام کرونایی مورد نیاز مردم هستند و باید داروخانه ها فاکتور خرید ارائه نمایند. در عین حال باید نظارت بر قیمت صورت گیرد. بر این اساس مشخصات فاکتور معتبر هم اعلام خواهد شد.1399/06/31
13:35:00
5.0 / 5
1525
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد