رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان:

واكسن آنفلوآنزا در اختیار داروخانه ها قرار نگرفته است

واكسن آنفلوآنزا در اختیار داروخانه ها قرار نگرفته است

به گزارش سلامت باشی رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان اظهار داشت: واكسن آنفلوآنزا در اختیار داروخانه ها قرار نگرفته است وزنان باردار، افراد مسن و كسانی كه بیماری قلبی و ریوی در اولویت واكسن قرار دارند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، حسین فرشیدی با اشاره به اینکه الان ۲۳۲ بیمار با علایم کرونا در بیمارستان های استان هرمزگان بستری هستند، بیان داشت: در هر ۲۴ ساعت هفته گذشته ۵۱ بیمار جدید در استان ثبت شده است که از این تعداد ۴۴ نفر ترخیص و ۵ نفر به آی سی یو منتقل شده اند و ۲ نفر از این بیماران با دستگاه های تنفسی مراقب شده اند.
وی در مورد افزایش نسبت بیمارهای بستری ها به ترخیصی تصریح کرد: پیشبینی می شود در دو هفته آینده افزایش بیماران بستری داشته باشیم.
فرشیدی اظهار نمود: شهرستان های، میناب، رودان، بستک و پارسیان در وضعیت قرمز هستند و شهرستان های بشاگرد، سیریک و ابوموسی در وضعیت سفید قرار دارند و مابقی شهرستان ها در وضعیت زرد هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیان نمود: تا جایی که امکان دارد کلاس ها به صورت غیرحضوری تشکیل گردد به جزء مواردی که با حداقل ساعت و تعداد نفرات تشکیل گردد.
وی در مورد واکسن آنفلوآنزا افزود: این واکسن هنوز در اختیار داروخانه ها قرار نگرفته است و با عنایت به تقاضای زیاد، زنان باردار، افراد مسن و کسانی که بیماری قلبی و ریوی دارند در اولویت هستند.


منبع:

1399/06/15
15:03:40
5.0 / 5
1822
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد