ركورد موارد روزانه مبتلا شدن به كرونا در هند

ركورد موارد روزانه مبتلا شدن به كرونا در هند

به گزارش سلامت باشی هند با ثبت ركورد ۹۸۸۷ مورد ابتلای جدید به كرونا در یك روز (شنبه) با پیشی گرفتن از ایتالیا در رتبه ششم لیست جهانی كشورهای درگیر كرونا قرار گرفت.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، با ثبت رکورد تازه ای از شمار مبتلایان جدید در هند، مجموع مبتلایان هم اکنون و دو روز قبل از رفع محدودیت های قرنطینه با بازگشایی فروشگاه ها، رستوران ها و عبادتگاه ها به ۲۴۶ هزار و ۶۲۲ مبتلا رسیده است.
با این وجود شمار قربانیان ناشی از بیماری کووید-۱۹ در هند که حالا به ۶۹۴۶ نفر رسیده است، به نسبت خیلی از کشورها اندک شمرده می شود.
دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند با نگرانی نسبت به فلج شدن اقتصاد این کشور با اعمال قرنطینه سراسری برای جمعیت ۱.۳ میلیارد نفری هند در ماه مارس که از افزایش شدید موارد مبتلا شدن به کرونا جلوگیری کرد، الان در حال رفع محدودیت ها بوده و میلیون ها نفر را به کار بازگردانده اند.
مقرر است این محدودیت ها از روز دوشنبه برطرف شود اما بعضی از کارشناسان نگران این هستند که برای رفع محدودیت ها هنوز خیلی زود باشد. بعضی از کارشناسان بخصوص نسبت به بازگشایی عبادتگاه ها انتقاد کرده اند.
این در حالیست که برگزاری کنسرت ها، رویدادهای ورزشی و راهپیمایی های سیاسی هنوز ممنوع می باشد.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نموده که اعمال قرنطینه سراسری در هند کمک کرده است تا انتقال کرونا کاهش پیدا کند اما این خطر وجود دارد که موارد ابتلای جدید به این بیماری مجدداً افزایش پیدا کند.
دکتر مایک رایان، رئیس برنامه فوریت های پزشکی WHO هم پیشتر اعلام نموده که با بازگشایی هند و سایر کشورهای بزرگ و آغاز کارهای مردم، خطر مبتلا شدن به این بیماری باردیگر باز خواهد گشت.
بنا بر گزارش رویترز، با رفع محدویدت ها در هند از افرادی که به مکان های عبادت رجوع می کنند خواسته شده تا دست و پاهای خویش را شست وشو دهند و هم چنین توزیع مواد غذایی، پاشیدن آب مقدس یا لمس نمادها و کتب مقدس هم در این اماکن ممنوع خواهد بود.1399/03/18
14:00:11
5.0 / 5
2069
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد