دستورالعمل پیشگیری، تشخیص و درمان بموقع ناباروری ابلاغ گردید

دستورالعمل پیشگیری، تشخیص و درمان بموقع ناباروری ابلاغ گردید

سلامت باشی: رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری بیست و یکمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت وزارت بهداشت در روز گذشته، از ابلاغ دستورالعمل «پیشگیری، تشخیص و درمان بموقع ناباروری» و همین طور بخشنامه «تاسیس مراکز مشاوره مبتنی بر سبک زندگی اسلامی، ایرانی» به دانشگاه های علوم پزشکی کشور در یکی دو ماه های گذشته آگاهی داد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر صابر جباری فاروجی با اعلان اینکه در آستانه دومین سالگرد تصویب قانون جوانی جمعیت و پشتیبانی از خانواده و همین طور دومین جایزه ملی هستیم، اظهار داشت: در اردیبهشت ماه سال آینده جایزه ملی جمعیت به دستگاه های برتر اهدا می شود که وزارت بهداشت توانست امسال به عنوان دستگاه برتر شناخته شد و تمام معاونان و مدیران وزارت بهداشت برای دریافت این جایزه، تلاش خواهند کرد.
وی افزود: جایزه ملی جمعیت دو مرحله دارد؛ یک مرحله استانی است که دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی در سطح استانها ارزیابی می شوند و یک مرحله هم ملی و کشوری است که دستگاه های اجرائی، ارزیابی می شوند. تاکید وزیر بهداشت این است که دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی در سطح استانها و وزارت بهداشت در سطح ملی بتواند برای بار دوم جایزه ملی جمعیت را کسب کند.

رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت از جوانی جمعیت به عنوان یکی از مهم ترین و اساسی ترین اولویت های وزارت بهداشت یاد کرد و اظهار داشت: همه معاونت ها و سازمان های تابعه وزارت بهداشت نیز جوانی جمعیت را اولویت خودشان می دانند.

جباری از تهیه منشور کرامت مادری و تایید آن در بیست و یکمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت وزارت بهداشت آگاهی داد و اظهار داشت: به زودی این منشور در سطح کشور ابلاغ می شود. هدف از تهیه این منشور، کرامت مادران حامله در مراکز بهداشتی و درمانی یا آموزشی و پژوهشی رعایت شود.

وی اشاره کرد: برخی گزارش ها از آزارهای کلامی در بعضی بخش های درمانی حکایت دارد که به پیشنهاد معاون درمان وزارت بهداشت قرار شد آزارهای کلامی مقابل مادران حامله در مراکز درمانی، مصداق تخلف شناخته و به هیات های رسیدگی به تخلفات ارسال شود.

رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به تشویق بهورزان و مراقبان سلامت در موضوع جوانی جمعیت، تصریح کرد: بهورزان و مراقبان سلامت که در مشاوره فرزندآوری، نقش دارند، مورد تقدیر واقع می شوند که تعدادی از آنها در نمازهای جمعه و برخی دیگر توسط روسای دانشگاه ها مورد قدردانی قرار گرفته اند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، جباری افزود: پرداخت کارانه پلکانی مبتنی بر مشاوره فرزندآوری منجر به تولد زنده نیز جزو تاکیدات وزیر و معاون بهداشت وزارت بهداشت است که دانشگاه های علوم پزشکی درحال پرداخت آن هستند.

به گفته ی ایشان، از سال گذشته، کارنامه جوانی جمعیت برای دانشگاه های علوم پزشکی تهیه و به آنها اعلام شده و تا پایان اسفندماه نیز ارزیابی دانشگاه ها به انجام می رسد و روسای دانشگاه های علوم پزشکی برتر در حوزه کارنامه جوانی جمعیت، نشان های طلا، نقره و برنز دریافت می کنند.1402/11/09
09:29:24
5.0 / 5
264
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد