چگونه از سوختگی فریزری مواد غذایی منجمد شده جلوگیری کنیم؟

چگونه از سوختگی فریزری مواد غذایی منجمد شده جلوگیری کنیم؟

به گزارش سلامت باشی، برای فریز کردن مواد غذایی باید اصولی رعایت شود تا غذاهای فریز شده سالم بمانند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، انجماد روشی موثر برای ماندگاری بیشتر اقلام فاسد شدنی است. فرایند انجماد از رشد باکتری ها، مخمرها و کپک هایی که سبب فساد مواد غذایی و مسمومیت غذایی می شوند، جلوگیری می کند، اما انجماد آنها را از بین نمی برد. ازاین رو مهم می باشد که یکسری نکات را برای یخ زدن ایمن و حفاظت از کیفیت مواد غذایی خود دنبال کنید.
در وهله اول فریزر خویش را در دمای منفی 17 درجه سانتی گراد یا کمتر از آن نگه دارید تا مواد غذایی خویش را ایمن نگه دارید. فقط کیفیت امکان دارد با نگهداری طولانی مدت در فریزر از بین برود.
چه چیزی را می توانید فریز کنید؟
شما می توانید تقریبا هر ماده غذایی را به استثنای غذاهای کنسرو شده باز نشده یا تخم مرغ در پوسته، در فریزر گذاشته و منجمد کنید. ازاین رو می توانید با خیال راحت اقلامی مانند سس مایونز، سس خامه ای و کاهو را فریز کنید، اما باید بدانیم که کیفیت آنها با انجمادشان، کاسته می شود.
گوشت، مرغ، غذاهای دریایی و سایر سبزیجات غذاهایی عالی برای انجماد هستند. چونکه این مواد غذایی فاسد شدنی هستند و ازاین رو انجماد به حفظ ایمنی و کیفیت آنها کمک می نماید.
بسته بندی برای فریزر
مواد غذایی باید در کیسه های فریزر یا ظروف در بسته، بسته بندی شوند. هوای کیسه ها را با فشار دادن بیرون دهید و مقداری فضای آزاد هم داخل ظروف بگذارید تا در صورت انبساط مواد غذایی فضا وجود داشته باشد. باید توجه کرد که اگر رطوبت مواد غذایی فریز شده از بین برود، غذای منجمد شده می تواند خشک و سفت شده و امکان دارد گرفتار «سوختگی فریزر» شود. بر این اساس برای پیشگیری از، از دست دادن رطوبت، از بسته بندی های طراحی شده برای انجماد استفاده کنید که شامل ظروف انجماد پلاستیکی، کیسه فریزر یا روکش پلاستیک و بسته بندی و کیسه های پلی اتیلن است.
جلوگیری از سوختگی فریزر
سوختگی فریزر، لکه های سفید و خشک شده ای هستند که روی سطح غذاهای منجمد ظاهر می شوند. باآنکه سوختن فریزر شما را بیمار نمی کند، اما غذاهای منجمد مانند گوشت و سایر محصولات را سفت و بی مزه می کند. غذاهایی که در فریزر سوخته هستند هنوز هم قابل خوردن هستند و کافی است قسمت های سوخته فریزر را قبل یا پس از پختن جدا کنید.
برای پیشگیری از سوختگی فریزر می توانید نکات زیر را مدنظر داشته باشید:
- اقلام فریزر را در کاغذ فریزر سنگین، بسته بندی پلاستیکی، کیسه های فریزر یا فویل بپیچید.
- تمام بسته های فریزر را تاریخ گذاری کنید و ابتدا از قدیمی ترین مواد غذایی استفاده کنید.
- با قرار دادن آنها در جلوی فریزر، دسترسی به وسایل قدیمی را آسان تر کنید.
منبع:

1401/11/09
12:47:40
5.0 / 5
333
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد