واردات ۱۰۰۰ آمبولانس کمک دار تا آخر سال به کشور

واردات ۱۰۰۰ آمبولانس کمک دار تا آخر سال به کشور

سلامت باشی: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افتتاح و راه اندازی 38 پایگاه اورژانس در کشور، آگاهی داد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه آیین بهره برداری از پایگاه ها و ناوگان اورژانس کشور، اضافه کرد: امروز یک پایگاه اورژانس هوایی در جیرفت و مسجد سلیمان، یک آشیانه اورژانس هوایی در ایرانشهر، ۲۰ اتوبوس آمبولانس و ۵۷ دستگاه آمبولانس رونمایی گردید، البته یکی از نیازهای اساسی حالا کشور داشتن آمبولانس برای مناطق سخت گذر است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: این ۵۷ دستگاه آمبولانس در شروع کار به استانهای مرزی برای ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی فرستاده می شود.
عین اللهی اظهار داشت: امسال هم پرسنل اورژانس کشور همزمان با اربعین حسینی در خدمت زوار اباعبدالله الحسین (ع) خواهند بود.
وزیر بهداشت اضافه کرد: ما اعلام نموده ایم که هر یک از پرسنل مشتاق حضور در راهپیمایی اربعین است می تواند به عنوان یک ماموریت داخلی در این مراسم باشکوه حضور یابد.
وی با اشاره به نیاز بیمارستان های کشور به آمبولانس و فرسوده بودن ناوگان آمبولانس در کشور، اظهار داشت: با این حرکت ایران خودرو می توانیم نیاز بیمارستانها را با اتکا بر توان داخل حل نماییم.
به گزارش وبدا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این خبر که تا آخر سال هزار آمبولانس کمک دار وارد کشور می شود، اظهار داشت: به علت نیاز کشور و شبکه بهداشتی و درمانی باید این واردات صورت گیرد.
منبع:

1401/06/03
22:38:49
5.0 / 5
387
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد