بستری 315 بیمار كرونایی در بیمارستان های استان بوشهر

بستری 315 بیمار كرونایی در بیمارستان های استان بوشهر

به گزارش سلامت باشی بوشهر دبیر ستاد مبارزه با كرونا در بوشهر اظهار داشت: هم اكنون ۳۱۵ بیمار در بخش های كرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند.


سعید کشمیری با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ بیمار در بیمارستان های بوشهر بستری شده اند، اضافه کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶ مورد از بستری های بخش های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده اند که از این تعداد ۳۲ مورد مثبت قطعی بوده اند. هم اکنون هم ۱۶۸ مورد مثبت قطعی در بیمارستان ها بستری هستند.
وی اظهار نمود: متأسفانه یک نفر از همشهریان عزیزمان روز یکشنبه، دو نفر روز دو شنبه و پنج نفر هم روز سه شنبه و یک نفر هم ۱۲ تیر ماه فوت شده اند که تست کرونای آنها امروز مثبت اعلام شده است که یکی از موارد نوزاد ۵۶ روزه (دارای عفونت خون) بوده و مابقی در رده سنی ۳۳ (سابقه نارسایی کلیه، دیابت و دیالیز) تا ۹۳ سال هستند.
این مسئول با اشاره به اینکه الان ۵۰ مورد در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند، اضافه کرد: از این تعداد هم اکنون ۱۹ مورد از آنها با کمک دستگاه نفس می کشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مورد ذبح دام در عید قربان با عنایت به بیماری کرونا اظهار نمود: با عنایت به انتشار کرونا به مردم سفارش می شود برای ذبح دام در عید قربان استفاده از دستکش، ماسک، چکمه و ضدعفونی کردن آنها قبل و پس از ذبح، نگهداری امعاء و احشاء دام در یخچال ۴۸ ساعت پیش از مصرف را رعایت نمایند.
کشمیری اضافه کرد: قربانی نکردن دام های دارای علایم و بیماری، نگهداری گوشت دام در دمای ۴ درجه سانتی گراد حداقل ۲۴ ساعت پیش از مصرف، ذبح نکردن دام در منازل و معابر عمومی و خریداری دام از میادین قانونی و مجاز از دیگر مواردی است که شهروندان عزیز باید برای ذبح دام در عید قربان باید رعایت نمایند.
منبع:

1399/05/08
21:18:31
5.0 / 5
1938
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد