پیش بینی سرماخوردگی های شدید با کاهش محدودیت های اجتماعی

پیش بینی سرماخوردگی های شدید با کاهش محدودیت های اجتماعی

سلامت باشی: پزشکان در انگلیس می گویند از آنجائیکه محدودیت های در رابطه با شیوع ویروس کرونا در طول همه گیری، ارتباطات اجتماعی را به میزان قابل توجهی کم کرد،  موارد مبتلاشدن به سرماخوردگی معمولی و آنفلوآنزا به مدت بیش از یک سال حدودا وجود نداشت.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، آنها در عین حال تاکید دارند: حالا که این مقررات برداشته شده و مردم معاشرت را به شکل گسترده ای از سر گرفته اند، سرماخوردگی و سرفه زیاد شده است و در نتیجه، خیلی از بیماران از ابتلا به شدیدترین انواع سرماخوردگی ها که تا حالا تجربه کرده اند، شکایت دارند و در مواردی حتی از عوارض آن که هفته ها طول می کشد تا برطرف شود، خبر می دهند.
بعنوان مثال برای "ربه کا لاندن"، بیمار ۲۴ ساله و اهل بورنموت (انگلیس)، بطور معمول سرماخوردگی به مدلول آبریزش بینی، عطسه و قدری گلودرد و کوفتگی بود اما سرماخوردگی های جدید او متفاوت و شدید شده است.
او می گوید که سرماخوردگی اخیرش، شبیه گذشته نبوده و شرح داده که در طول این بیماری به سختی میتوانسته بخوابد و حتی چند آزمایش سریع کرونا هم نشان داده اند که او به کووید-۱۹ مبتلا نبوده است.
سایر بیماران نیز درباره این که سرماخوردگی جدید، آنها را از پا انداخته و برای تعدادی از آنها بیش از یک ماه طول کشیده است، صحبت کرده اند.
دکتر فیلیپ کِی، پزشک عمومی در لندن در این زمینه به شبکه خبری بی بی سی گفته است: این روزها شاهد افزایش موارد گلودرد و سرفه، سرماخوردگی و عفونت های ویروسی هستیم.
وی ادامه داد: این روزها ما جوری دور هم جمع می شویم که در ۱۸ ماه گذشته چنین نکرده بودیم. در طول اولین قرنطینه، کاهش مبتلاشدن به بیماریهای عفونی (غیرکووید) را شاهد بودیم که به اعتقاد ما عمدتاً نتیجه محدودیت دیدارها بوده است.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، خبر خوش این که سازمان جهانی بهداشت در تازه ترین گزارش خود درباره موارد آنفلوآنزا اعلام نموده است به رغم نگرانی در مورد بروز شیوع گسترده میان مردم، موارد مبتلاشدن در جهان برای این موقع از سال، کمتر از پیش بینی هاست.
هرچند پروفسور آنتونی هارندِن، معاون دبیرکل کمیته مشترک واکسیناسیون و مصونیت در انگلیس، هشدار داده است که با نزدیک شدن فصل زمستان، اوضاع می تواند بدتر شود.
او اظهار داشت که در زمستان آتی، کاهش سطح مصونیت در مقابل آنفلوآنزا می تواند مشکل بالقوه بزرگ تری از کووید باشد.
وی ادامه داد: ما در چند سال قبل خصوصاً در طول قرنطینه (کووید) موارد بسیار بسیار محدودی از مبتلاشدن به آنفلوآنزا را داشتیم و می دانیم که با افت موارد مبتلاشدن به آنفلوآنزا، سطح مصونیت مردم هم کاهش پیدا می کند و بازگشت آزاردهنده و مشکل سازِ آنرا سبب می شود.
منبع:

1400/07/04
10:53:50
5.0 / 5
987
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد