گسترش سویه دلتا در جهان و افزایش آمار مبتلایان

گسترش سویه دلتا در جهان و افزایش آمار مبتلایان

سازمان جهانی بهداشت (WHO) از شناسایی سویه دلتای کروناویروس در ۱۲۴ منطقه و کشور در جهان اطلاع داده است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، پیشبینی می شود طی ماه های پیش رو سویه دلتا به گونه غالب کروناویروس در جهان تبدیل گشته و سازمان جهانی بهداشت احتمال داده است که در مدت چند هفته آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ به بیشتر از ۲۰۰ میلیون نفر برسد.
موارد جدید مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ بخصوص در اروپا و منطقه غرب اقیانوس آرام رو به افزایش است این درحالیست که برخی کشورهای غربی همزمان با کاهش موارد فوتی برخی محدودیتهای کرونایی را تسهیل کرده اند. هرچند، کشورهایی که دسترسی محدودی به واکسن دارند یا سرعت واکسیناسیون در آنها پایین است با خطر بیشتری مواجهند.
سویه دلتای کروناویروس که نخستین بار در هند شناسایی شد حالا در خیلی از کشورهای جهان گسترش پیدا کرده است. همینطور در بعضی از کشورها همچون انگلیس این سویه به گونه غالب کرونا تبدیل گشته است.
به گزارش سلامت باشی به نقل از شبکه خبری بی بی سی، تغییرات ژنتیکی این سویه از ویروس، نگرانیها را در مورد میزان سرایت پذیری آن و عدم اثربخشی واکسن به دنبال داشته است. با این وجود کارشناسان معتقدند واکسیناسیون میتواند فرد را در مقابل نوع شدید بیماری کووید-۱۹ مصون سازد.
منبع:

1400/05/03
14:45:52
5.0 / 5
1147
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد